Design bytu

Design bytu by měl vyjádřit osobnost svých obyvatelů. Proč? Z několika dobrých důvodů, pojďme se na ně podívat!

1) Design bytu je kouzelný nástroj, kterým můžeme zcela změnit atmosféru našeho domova. Pokud do zkrášlování a zařizování bytu dáme kousek své duše, budeme se v něm cítit mnohem lépe, než následujeme-li slepě nápady profesionálních designéru z pořadů o bydlení.

2) Pokud designování bytu pojmeme jako hru, do které zapojíme vlastní tvořivost, můžeme také hodně ušetřit! Doma vyrobené doplňky také často sklidí obdiv návštěv a já neznám nikoho, koho by chvála ostatních nepotěšila.

3) Vlastní design bytu vám také umožní zakomponovat všechny vám drahé kousky nábytku či suvenýry. Pokud se nechcete vzdát starožitné stoličky ke klavíru po vaší babičce, nikdo vás k tomu nemůže donutit! Vytvořte speciální koutek, jehož královnou bude právě tento vintage kousek!

4) Nebudete-li se za každou cenu snažit následovat diktát módy, můžete také s lehkostí pracovat se všemi barvami, které vám dělají dobře. Osobně upřednostňuji bílé zdi, které jsou perfektním podkladem pro zarámované fotografie nebo třeba listy ze stromů z mé oblíbené aleje. A k bílým zdím se snáze vybírají záclony! Ale pokud je vaším snem zelená zeď, s chutí do toho!

5) Pokud se rozhodnete designovat sami, je jen na vás, zda chcete vytvořit něco moderního, něco útulného nebo minimalisticky zařízené pokoje s velkými prázdnými plochami! Nebo od každého trochu …

6) V bytě stvořeném k vašemu obrazu se taká snadněji a kreativněji udržuje pořádek. Nebo naopak milý lidský nepořádek. Útulný byt přímo volá po dece pohozené na pohovce nebo rozečtené knize na stole v kuchyni. A vůbec mu nevadí, zůstane-li na parapetu šálek od kávy nebo rozbalená yogamatka před televizní stěnou! Nechceme přece bydlet ve sterilním prostředí, ale chceme každému ukázat, že žijeme, a navíc, že žijeme rádi.

(Visited 133 times, 1 visits today)