Vymalovat byt svépomocí?

Vymalovat byt svépomocí?

Vymalovat byt svépomocí? Ale ano, není to těžké! Pokud nevíte o nějakém dobrém malíři, nebo si prostě chcete byt zkulturnit sami, dejte se do toho! Držte se jen několika zásad! Budete na sebe pyšní, uděláte si to přesně tak, jak chcete vy a ušetříte peníze. Pak nebude zapotřebí ani rychla pujcka.

1) Ze všeho nejdříve se zamyslete, jaká barva se do vašeho bytu hodí. Nedívejte se však jen na estetickou stránku, ale pamatujte i na to, že barvy ovlivňují lidskou psychiku. Popřemýšlejte, které barvy vás uklidňují, a které naopak ne.

2) Připravte povrch – odstraňte tapety a zarovnejte plochu, kterou budete natírat. Odstraňte také hřebíky či skoby a další překážky.

3) Penetrujte – Penetrace vám usnadní práci a připraví povrch na samotný barevný nátěr. Navíc odstraní mastnotu, prach a také brání vytváření plísní.

4) Nachystejte si pomůcky – štětky, váleček, namíchanou barvu, kýbl, nábytek překryjte ochrannou fólií, ať se nezašpiní.

5) A přecházíme na to nejdůležitější – jak vymalovat byt svépomocí? Začínejte vždy od stropu a postupujte směrem dolů. Hodně zdaru!

(Visited 587 times, 1 visits today)