Zařídit malý byt není těžké!

Spousta lidí se mylně domnívá, že s malým bytem se nedají dělat žádné velké pokusy, že je prostě příliš malý na to, udělat z něj krásné prostředí připravené pro bydlení, že zařídit malý byt zkrátka nelze. Omyl! A velký! Malý byt je svým způsobem útulnější a pro bezdětné rodiny je zcela jistě dostačující. I z maličkého bytečku můžete udělat opticky velký prostor, ve kterém se budete cítit pohodlně, stačí se řídit několika málo pravidly.

1) Nekupujte velké kusy nábytku. Představte si, že potřebujete obývací stěnu. Sáhnete-li po té, která zabere celou zeď v obýváku, ho opticky zaplácne a rapidně zmenší. V dnešní době jsou moderní menší stolky pod televizi s poličkou či šuplíky, navíc stojí pár peněz.

2) To samé platí třeba o pohovce. Nekupujte velký gauč, i když ten je k nedělnímu lenošení jako dělaný, o tom žádná, ale když koupíte dvě křesla či menší gaučík a křeslo, uvidíte, že bude pokoj vypadat větší. Navíc máte více možností, kam nábytek umístit, což s jedním velkým kusem nábytku zpravidla nejde.

3) Zařídit malý byt lze snadno i pomocí patrové postele. Ano, slyšíte správně! Na mysli samozřejmě nemám tu dvoupatrovou postel, kterou najdeme v dětských pokojích, ale tu, kde nahoře je část na spaní, a naopak pod ní si můžete dát třeba gauč nebo si zde udělat pracovní koutek. Máte-li v bytě jen jednu místnost, nemusíte volat řemeslníky, aby vám postavili zeď, aby oddělili postel od dalšího vybavení bytu. Toho můžete docílit sami třeba pomocí lišty, nebo jen vhodně postavenou skříní.

4) napadlo vás už, že byste si mohli pořídit sklápěcí postel? Večer ji vyklopíte a ráno zase složíte, a když přijde návštěva, tak nebudou věřit svým očím, jak snadno lze z obýváku udělat ložnici. Zařídit malý byt je opravdu velmi snadné, že? A jaké jsou vaše tipy?

(Visited 232 times, 1 visits today)