Zařizování bytu – čeho se vyvarovat?

Už nemusíte o novém bytu snít, protože konečně nadešla ta chvíle, kdy jste si nějaký koupili nebo pronajali. Nyni už je pouze třeba se vrhnout na zařizování bytu! Je to určitě krásný pocit, ale řídit se jen tím, co se vám líbí a co vám přijde vkusné, nemusí být vždy dobrá volba. Proto jsem se rozhodla sepsat chyby, kterých se při zařizování bytu noví majitelé dopouštějí, třeba se z nich poučíte a usnadníte si práci! Určitě mi také napiště, pokud se mnou nesouhlasíte!

1) Volte pokoje vhodně – Předtím, než se rozhodnete umístit postel do některého pokoje, popřemýšlejte, zda je to opravdu dobrý nápad. Mít v průchozím pokoji ložnici pravděpodobně není tak dobré řešení vzhledem k nedostatku soukromí. V každém bytě by měla být také veřejná zóna, která bude sloužit pro návštěvy. A pokud možno, co nejdál od ložnice! Nebo byste z ní chtěli mít takové veřejné prostranství?

2) Držte se jednoho stylu. Nemůžete se rozhodnout, jestli se vám více líbí vintage styl, nebo sterilní prostředí moderny, a proto uděláte z vašeho bytu přehlídku všech možných i nemožných stylů? Chyba! Aby váš byt nepůsobil zmateně, měli byste držet byt v jednom tónu. Pokud jste se rozhodli pro supermoderní byt, i tak se ale vintage stylu nemusíte vzdávat, můžete vhodně umístit několik doplňků.

3) To samé platí i o barvách. Nedělejte si ze zdí duhu. Pokud chcete mermomocí barevné stěny, raději zvolte stejnou barvu v jiných tónech než každou stěnu jinak barevnou.

4) JIž během zařizování bytu zvolte vhodně dveře! Líbí se vám dveře se skleněnou výplní? Přemýšlejte dobře, mohli byste toho totiž litovat například v době, kdy budete mít návštěvu a přes dveře budete přehazovat deku, nebo ve chvíli, kdy budete chtít spát, ale z vedlejší místnosti bude do ložnice skrze dveře pronikat světlo.

(Visited 152 times, 1 visits today)